ضد عفونی دستگاه های بسته بندی لبنیات فناوری جدید اینفوزر

اینفوزر ، پروژه­ای را در صنعت مواد غذایی با نام SAFE-ROOOM به منظور افزایش مقیاس فن آوری ضد عفونی برای ایمنی هرچه بیشتر مواد غذایی آغاز کرده است.

فناوری ضد عفونی دستگاه های بسته بندی لبنیات

فناوری ضد عفونی دستگاه های بسته بندی لبنیات

فن آوری چرخه مواد ضد عفونی عمیق FDDC هوا و سطوح را از پاتوژن های مضر، مانند ویروس ها و باکتری ها ضد عفونی می­کند. FDDC یک فرایند تصفیه هوایی به کار می­برد تا بعد از ضد عفونی بیولوژیکی، گازهای اکسیدان باقی مانده و همچنین محصولات جانبی مضر، مانند ذرات و نانو ذرات را حذف کند. ضد عفونی بیولوژیکی از مخلوطی از آب تجزیه­ شده و اکسیژن فعال (ازن) ایجاد شده با استفاده از برق و هوای محیط، استفاده می­کند. هنگامی که ضد عفونی تمام اتاق تکمیل شد حدود یک ساعت ازن دوباره تبدیل به اکسیژن خالص می­شود.

اینفوزر دارای تجربه رسیدگی به میکروارگانیسم های مضر در بخش های دیگر، از جمله مراقبت های بهداشتی را دارد. از نمونه اولیه تا کاربردهای صنعتی.

الیوت بوس، مدیریت محصول کلی محلول­های تصفیه در Infuser ، گفت: چالش این پروژه بالابردن مقیاس واحد کوچک نمونه­ اولیه به مقیاس بزرگ مورد نیاز برای کارخانه های مواد غذایی می­باشد.  ما فن آوری را در یک مقیاس کوچک مورد آزمایش قرار داده ایم، اما کارخانه های مواد غذایی نیاز به یک حجم بزرگتری دارند. این فناوری بصورت قطعه قطعه مورد استفاده قرار می گیرد، به طوریکه هر چه قطعات بیشتر باشد، تمیز کردن اتاق بین دو تا چهار ساعت سریع تر انجام می شود. نصب و راه اندازی این تکنولوژی بصورت نرمال دارای چهار یا پنج قطعه است اما می تواند تا ۱۰ افزایش یابد. یکی از چالشهایی که ما در طول راه اندازی پروژه با آن روربرو هستیم  این است آیا بهتر قطعات کوچک بیشتری داشته باشیم یا قطعات بزرگ کمتری.

وی در ادامه اظهار داشت با توجه به اینکه هنوز این پروژه در دست تکمیل می باشد سوالاتی از جانب تولید کنندگان مواد غذایی مبنی بر استفاده یک پارچه از تکنولوژی دریافت کرده ایم که بصورتی چالشی برای در ادامه تکمیل پروژه خواهد بود. و به علت اینکه ما از گاز استفاده می­کنیم به آسانی در تمامی قطعه ها پخش می­شود و همچنین مواد شیمیایی و  مصرفی،یه جز برق و آب استفاده نمی­کنیم، و به همین دلیل راه اندازی این فناوری بسیار مقرون به صرفه می باشد.

در حال حاضر کارخانه های مواد غذایی از مواد شیمیایی که می توانند گران قیمت استفاده می­کنند و آنها به دنبال جایگزین کردن این مواد هستند، البته تا حدودی از اشعه UV استفاده می کنند ولی به محدودیت های آنیز آگاه شده اند. این فناوری اثبات مفهومی دارد که آن بر روی پاتوژن های عمومی مهم برای صنعت مواد غذایی مانند اشریشیا کلی، لیستریا عمل می کند و یکی از کارهای بسته بندی در نظر گرفتن باکتری­های بیشتر و سطوح مختلف است.

ایفوژر از جانب صندوق توسعه بازار Markedsmodningsfonden کمک مالی شده و از جانب شرکت سرمایه گذاری و توسعه دانمارکی Capnova حمایت می­شود.

منبع : foodqualitynews